איך לבחור בעל מקצוע לעבודות שיפוץ בבית שלכם?

איך לבחור בעל מקצוע לעבודות שיפוץ בבית שלכם?

העיקרון המרכזי שמיושם בבחירה של כל בעל מקצוע, שירות או מוצר.

ישנו משולש שבכל אחת מצלעותיו ישנו עיקרון מהותי.

לעולם לא יתקיימו כל השלושה אך יש לשאוף לכך. לרוב יתקיימו רק

שני עקרונות בו זמנית. כל לקוח שם לעצמו את הדגש המבוקש,

ובעל המקצוע בוחר האם ליישמו יותר או פחות בדרך עבודתו.

  1. כסף, כסף ועוד כסף!

היסוד הראשון בקבלת שירות הוא המחיר שמשולם עבור העבודה.

ללקוח הישראלי לרוב זהו היסוד החשוב ביותר: צמצום הוצאות,

וכמה שאפשר, עוד קצת בבקשה – תודה. כשהמחיר הוא לא כדאי,

לא משנה כמה העבודה טובה או נעשית במהירות,

לרוב לא תתבצע הזמנה. כסף גורם לעולם להסתובב, ולרוב הוא זה שסוגר או מפוצץ עיסקה.

  1. זמן הוא כסף, אך הבריאות יקרה מפז

העיקרון השני הוא הזמן המוקדש לביצוע העבודה. כשמדברים על הזמן שלוקח לבצע את העבודה לא מדברים רק על הזמן שמתעכבת לכם הנוכחות בנכס (המשרד או הבית). כשמדברים על זמן הביצוע מדברים גם על כאב הראש, הטרטורים והדאגות התמידיות שנלוות לנכס כשהוא בשיפוצים או בבנייה. לכן אם אתם אנשים ששלוות הנפש חשובה להם, נסו לשים דגש מיוחד על הזמן שנדרש לביצוע. לרוב כשהעבודה נמשכת יותר מדי זמן, היא גם גוררת הוצאות נוספות שלא נכללו בתכנית המקורית לא שלכם ולא של הפועלים. זמן שווה כסף, אז חיסכו גם זמן בעבודות קבלן בניין.

  1. איכות. איכות או כמות, על מה נשים דגש בעבודתנו הפעם?

בצלע השלישית של משולש היעילות שלנו נציב את עיקרון האיכות. למרבה הצער לא תמיד מושם דגש מרכזי על האיכות כי הרצון הן של בעל מקצוע (גם בתחום עבודות הגבס) והן של הלקוח הוא לסיים הכל מהר ככל האפשר, ובהוצאות נמוכות ככל האפשר (עוד יותר נמוכות בבקשה, תודה.) כאן מגיע הפרדוקס הגדול של משולש היעילות. לעולם לא תוכלו להשיג את כל שלושת הצלעות בו זמנית, לכן עיקרון האיכות אוכל אבק, מדשדש באזור קו ההתחלה כשהרצון לחסוך זמן וכסף לרוב אלה שמתנים את הטון בעבודה.

זהו אולי עיקרון יעיל, אך לרוב כשעבודה נעשית בחאפריות על ידי בעל המקצוע, חצי עבודה, נדרשים תיקונים נוספים בהמשך. על עבודה זולה של קבלן בניין משלמים ביוקר. מה שנראה תחילה כמחיר כדאי מדי הוא לרוב הוצאה שתצטרכו לשלם עליה תוספות נלוות. על מחיר זול או מהירות בלתי ריאלית נאמר – אם זה טוב מכדי להיות אמיתי, זה לא אמיתי. לרוב לא יהיה לכם עם מי לדבר ולא תילקח אחריות של ממש על דברים שלא ייעשו כהלכה. לכן עדיין חשוב לשים דגש, מינימלי לפחות על כך שהעבודה תשביע את רצונכם. ועדיף להוציא אפילו קצת יותר כסף ולהיות עם עבודה שתהיו מרוצים ממנה ותשרת היטב את הצרכים שלכם.

לסיכום

בבואכם לבחור בעל מקצוע שימו דגש על השילוש הקדוש של מתן שירות מקצועי. בין אם אתם בוחרים בעל מקצוע לעבודת בינוי, תוספות בנייה, שיפוץ, דקורציה מחדש, תכנון, אחזקה או שדרוג – קחו בחשבון שעל מהירות ואיכות תצטרכו לשלם, על איכות ומחיר איכותי תצטרכו לחכות, ועל שירות מהיר וזול כנראה תשלמו ביוקר בהוצאות הנלוות. שירותיו של בעלי מקצוע איכותיים ומקצועיים הם מצרך נחוץ על מנת לשמור על ערך הנכס שלכם לכן בצעו בחירות בחוכמה!

סגירת תפריט
Call Now Button